„Giunter Percusion“, valstybinis choras ,,Vilnius“, Sostinės vario kvintetas Solistas Gunters Freibergs (Latvija) Dirigentas Lietuvos nacionalinėspremijos laureatas Robertas Šervenikas Gunters Freibergs – latviųatlikėjas, kuris mokėsi Emilio Darzinšo muzikos mokykloje, o vėliau mokslus tęsė Maskvos centrinėje muzikos mokykloje. Studijavo Strasbūro konservatorijoje (Prancūzija), Briuselyje ir Lince. Atlikėjas laimėjo nemažai tarptautinių konkursų mušamiesiems instrumentams, 2-ąją vietą tarptautiniame marimbų konkurse Zalcburge (Austrija). Kaip solistas koncertuoja su daugeliu orkestrų: Maskvos kameriniu orkestru ,,Musica viva“, ,,Simfonietta Riga“, Latvijos nacionalinės operos simfoniniu orkestru ir kt. G. Freibergs grojo solo rečitalius nemažaiEuropos šalių. Atlikėjas, siekdamas įgyvendinti daugiau muzikinių projektų mušamiesiems instrumentams, 2014 m. drauge su kolegomis įkūrė ansamblį ,,Perpetuum ritmico“.
Ansamblis „Giunter Percussion“, suburtas 1995 m. žymaus Lietuvos perkusininko Pavelo Giunterio iniciatyva, yra pirmasis mušamųjų instrumentų ansamblis Lietuvoje. Per 20 veiklos metų ansamblio muzikai pelnė publikos pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Ansamblis dažnai koncertuoja didžiausiuose šalies muzikiniuose renginiuose, taip pat ir prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose užsienyje. Ne vienas žymus lietuvių kompozitorius yra dedikavęs ansambliui savo kūrinių.
Valstybinis choras „Vilnius“– vienas brandžiausių ir pajėgiausių chorų Lietuvoje. Tai inovatyvus, lankstus, kūrybiškas, aukšto meninio lygio bei vienas ryškiausias šių dienų Lietuvos koncertinių kolektyvų, išugdęs daugybę talentingų profesionalių dainininkų ir parengęs keliasdešimt programų. Choras plėtoja reikšmingą Lietuvos kultūrai veiklą, dovanodamas klausytojams gražiausias chorinės muzikos akimirkas. „Vilnius“ kasmet su garsiausiais Lietuvos atlikėjais surengia daugiau kaip 70 koncertų, kuriuose galime išgirsti įvairių stiliųvisų epochų kūrinių: nuo senovinės muzikos dermių iki šiuolaikinių disonansinių sąskambių, sudėtingos moderniosios muzikos. Kolektyvas yra ne tik daugelio muzikos festivalių, valstybinių renginių, dainų švenčių dalyvis, bet ir kultūros projektų organizatorius, tarptautinių konkursų laureatas.
Sostinės vario kvintetas – vienas dažniausiai koncertuojančių kamerinių ansamblių Lietuvoje. Penki Lietuvos valstybinio simfoninio ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestrų solistai per 14 veiklos metų surengė per 500 koncertų daugelyje Lietuvos miestų, taip pat koncertavo Italijoje, Švedijoje, Ispanijoje ir Japonijoje. 2008 m. kolektyvas buvo apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos prizu „Auksiniu disku“. Programoje: G. Koshinski, C. A. Pinto Fonseca, L. Rimšos, A. Šenderovo kūriniai