2023-07-03 DŽIAZO MUZIKOS VAKARAS (Lietuva–Ispanija) Viktorija Pilatovič (vokalas), Albert Palau (klavišiniai), Pranas Kentra (gitara), Ernest Germanovič (bosinė gitara), Augustas Baronas (mušamieji)
Viktorija Pilatovič – džiazo dainininkė, kompozitorė, tekstų autorė bei Berklio muzikos koledžo Valensijoje ir Musikene, San Sebastiane, Ispanijoje, dėstytoja. Viktorija dalyvavo projektuose su Gilberto Gil, Michael League („Snarky Puppy“), Banda Magda ir Petros Klampanis, su kuriuo įrašė naują albumą „Skybridges“ (2023). Su savo kvartetu ir kitais kolektyvais pasirodė Jazzaldia, Valencia Jazz, Formentera Jazz, „Mama Jazz“, Birštono džiazo bei Klaipėdos pilies džiazo festivaliuose, Sevilla Jazz, „Fifty-Fifty“, Polisónic ir daugelyje kitų Ispanijos bei kitų Europos šalių festivalių. Žymaus JAV saksofonininko Grego Osby sukurtos įrašų kompanijos „Inner Circle Music“ atlikėja, su kuriuo išleido keturis originalios muzikos albumus: „Skybridges“ 2023, „The Only Light“ 2019, „Stories“ 2017 ir „Nica’s Blues“ 2013 metais. Naujausias albumas „Skybridges“ skamba JAV Nacionaliniame visuomeniniame radijuje, „The Only Light“ sulaukė geros apžvalgos prestižiniame džiazo žurnale „Down Beat“ ir buvo nominuotas „Geriausiam 2019 m. džiazo albumui“ Valensijos kultūros instituto Carlos Santos muzikos apdovanojimuose.
Albert Palau – vienas paklausiausių džiazo pianistų Ispanijoje. A. Palau įgijo svarios patirties Jungtinėje Karalystėje, kur groja su amerikiečiais atlikėjais, kai jie gastroliuoja Europoje. Su savo oktetu ir Londono projektu „Flight Mode“ pasižymėjo kaip įvairiapusis atlikėjas, kompozitorius ir aranžuotojas. A. Palau yra Berklio muzikos koledžo Valensijoje docentas. Albert svarbiausiose Europos salėse koncertavo su tokiais atlikėjais kaip Charlesas McPhersonas, Dickas Oattsas, Jean Toussaint, Peter Bernstein, Perico Sambeat, Pat Metheny, Enrique Morente, Pete'as Robbinsas, Jorge'as Pardo, Viktorija Pilatovič, Gregas Hopkinsas, Andre Fernandesas ir kt.
Pranas Kentra – gitaristas, Princo Klauso konservatorijos Nyderlanduose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus kolegijos absolventas. Lietuvoje bendradarbiavo su daugeliu lietuvių džiazo muzikantų, Šv. Kristoforo, Klaipėdos kameriniais orkestrais, Kauno ir Vilniaus bigbendais, Vilniaus choru, šiuolaikinės akademinės muzikos kompozitoriais. Grojo įvairiuose projektuose Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Austrijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Kipre, Anglijoje, Baltijos šalyse. Nuo 2014-ųjų Pranas yra nuolatinis šiuolaikinės akademinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ narys. Taip pat šiuo metu groja projektuose „Lithuanian Jazz Ensemble“, „Reinless“, šiuolaikinėje operoje „Alpha“ bei turi savo originalios muzikos kvartetą „Broken Glass 4tet“. P. Kentra yra Vilniaus kolegijos Ritminės muzikos katedros docentas ir katedros vedėjas.
Ernest Germanovič (bosinė gitara) yra gerai žinomas Lietuvos populiariosios ir džiazo muzikos pasaulyje. Scenoje pasirodo su pripažinimą jau pelniusiais Lietuvos, koncertuoja su atvykstančiais užsienio atlikėjais, padeda rengti labdaros koncertus. Dėsto jauniesiems talentams Vilniaus kolegijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ernestas dalyvauja įrašų sesijose, taip pat bendradarbiauja su įvairiais jaunaisiais muzikos projektų autoriais. Muzikantas dalyvavo daugelyje Lietuvos ir užsienio festivalių.
Augustas Baronas 2018 m. laimėjo būgnininkų konkursą „Drum Day“, o 2019-aisiais tapo tarptautinio džiazo konkurso „Getxo Jazz“ grand prix laimėtoju kartu su Claudio Jr De Rosa tarptautiniu kvartetu. Baigęs bakalauro studijas Hagos karališkojoje konservatorijoje ir magistro studijas Amsterdamo konservatorijoje, atlikėjas grįžo su šeima į Lietuvą. Čia jis intensyviai koncertuoja su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais, o užsienyje dažnai pasirodo su italų saksofonininko Claudio Jr De Rosa tarptautiniu džiazo kvartetu. Su šiuo kolektyvu grojo „North Sea Jazz“, „Umbria Jazz“ ir kitose prestižinėse Europos džiazo scenose.
PARODA-PERFORMANSAS „MUZIKOS IR TAPYBOS DIALOGAS“ Dailininkai Virginijus Viningas, Lilija Valatkienė, Svajūnas Armonas „Muzikos ir tapybos dialogas“ Šiemet pirmą kartą „Užutrakio vakarų“ festivalyje skambės ne tik muzika. Ją lydės tapybos parodos, inspiruotos festivalio koncertų. Festivalio pirmojo koncerto dalyviai Europos salėje matys eksponuojamus darbus, po koncerto – lauke vyksiantį perfomansą. Savo kūrybą visose Užutrakio dvaro erdvėse, kuriose iki rugpjūčio pabaigos skambės muzika, eksponuos dailininkai, kurių tapybos vaizdų konstravimo stiliui būdingas išskirtinis muzikalumas, didelis dėmesys ritmiškai kartotei, simetrijos variantams, dekoratyvumui. Tokiu būdu paveikslų sandaroje galėsime atpažinti įvairios stilistikos reflektuojamus atgarsius. „Užutrakio vakarų“ festivalyje savo skambančios tapybos parodas surengs Lietuvos dailininkų sąjungos nariai: klaipėdietis Virginijus Viningas, trakietė Lilija Valatkienė ir vilnietis Svajūnas Armonas. Šie tapytojai įsivėlė į savotiškai unikalų muzikos kolekcionavimą.
Užutrakio dvaro sodybos Europos salė Koncerto pradžia 19 val.